Të gjitha kategoritë
Fletë alumini

Shtëpi> Produkte > Fletë alumini

6082 Fletë pllakë aliazh alumini T6

800.8
800.9
4
Gama e specifikimeve

6082 aliazh alumini i përket serisë 6×××× (Al-Mg-Si) pllakë aliazh alumini, është në gjendje të trajtojë ngrohjen mund të forcojë pllakën e aliazhit të aluminit, ka forcë të moderuar dhe performancë të mirë saldimi, rezistencë ndaj korrozionit, përdoret kryesisht në transport dhe industria e inxhinierisë strukturore.

24

Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:Hengjia
Numri Modeli:6082
Temper:O, T4, T6, T651
Trashësia:0.3mm-500mm
Gjerësia:30mm-2600 mm
Sasia minimale Rendit:50 kg ose me porosi
Çmimi:Bisedime
Details paketimit:Paketim standard i denjë për detin
Koha për dorëzim:7-15 ditë
Standard:GB/T3190-2008,GB/T3880-2006,ASTM B209,JIS H4000-2006,etc
Aftësia furnizimit:10000 ton / muaj
Standard teknik
ElementetSiHekurCuMnMgKromiZnTiTë tjerëtAl
Përmbajtja (maksimumi)0.7 1.3 ~0.50.10.6 1.2 ~0.4 1.0 ~0.250.20.10.15Bilanci
Karakteristikave te produktit

Avantazhi i fletës së aluminit 6082:

1. Lidhja e aluminit 6082 ka formueshmëri të mirë, saldim dhe elektroplating

2. Lidhja e aluminit 6082 ka forcë të lartë dhe rezistencë të mirë

3. Lidhja e aluminit 6082 ka përdorshmëri të mirë dhe karakteristika të shkëlqyera ndërfaqe

4. Lidhja e aluminit 6082 është e lehtë për t'u përpunuar, e lehtë për t'u veshur.

5. 6082 aliazh alumini ka rezistencë të mirë korrozioni dhe rezistencë oksidimi

6. Lidhja e aluminit 6082 është e lehtë për t'u lustruar, film i lehtë për t'u ngjyrosur, efekti i oksidimit është i mirë

10

Fushat e aplikimit

1.6082 fletë alumini i përket serisë 6××× (Al-Mg-Si) pllakë alumini aliazh, është në gjendje të ngrohë trajtimin mund të forcojë pllakën e aliazhit të aluminit, ka forcë të moderuar dhe saldim të mirë, rezistencë ndaj korrozionit. Vitet e fundit, me zhvillimin e shpejtë të industrisë së ndërtimit të anijeve brenda dhe jashtë vendit, ulja e peshës së bykut, përmirësimi i shpejtësisë së anijes, kërkimi për të zëvendësuar pjesët e çelikut të materialit të aliazhit të aluminit, është bërë një çështje e rëndësishme me të cilën përballet industria e përpunimit të aluminit dhe industria e ndërtimit të anijeve.

2. Pllaka e aluminit me aliazh alumini 6082 ka forcë të moderuar dhe rezistencë të mirë ndaj korrozionit, peshë e lehtë, është materiali ideal për prodhimin e pjesëve të anijeve me shpejtësi të lartë

25

HETIM

Kategoritë e nxehta