Të gjitha kategoritë
Fletë alumini

Shtëpi> Produkte > Fletë alumini

6061 T6 Fletë alumini e klasës së hapësirës ajrore

800.1
800.2
800.3
5
Gama e specifikimeve

Lidhja e aluminit 6061 është një lloj aliazh alumini me silikon dhe magnez si elementë kryesorë aliazh. Përmbajtja e magnezit është 0.8--1.2%, dhe përmbajtja e silikonit është 0.4-0.8%. Me përpunim dhe saldim të lehtë, platim të lehtë, rezistencë të mirë, jo të lehtë për deformim, lustrim të lehtë dhe trajtim sipërfaqësor, rezistencë të fortë ndaj korrozionit. 6 seri e aliazh alumini është një produkt shumë i madh aliazh.

22

Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:Hengjia
Numri Modeli:6061
Temper:O, H111, H112,T6,T651
Trashësia:0.3mm-500mm
Gjerësia:30mm-2600 mm
Sasia minimale Rendit:50 kg ose me porosi
Çmimi:Bisedime
Details paketimit:Paketim standard i denjë për detin
Koha për dorëzim:7-15 ditë
Standard:GB/T3190-2008,GB/T3880-2006,ASTM B209,JIS H4000-2006,etc
Aftësia furnizimit:10000 ton / muaj
Standard teknik
ElementetSiHekurCuMnMgKromiZnTiTë tjerëtAl
Përmbajtja (maksimumi)0.4 0.8 ~0.70.15 0.4 ~0.8 1.2 ~0.150.05 0.35 ~0.250.150.15Bilanci
Karakteristikave te produktit

Avantazhi i fletës së aluminit 6061:

1. Formueshmëri dhe saldueshmëri e mirë.

2. Intensitet i lartë.

3. Përdorshmëri e mirë dhe veçori të shkëlqyera të ndërfaqes.

4. Lehtë për t'u përpunuar, e lehtë për t'u veshur.

5. Rezistencë e mirë ndaj korrozionit dhe rezistencës ndaj oksidimit.

AA6061-T651 aliazh alumini Përdorimet:

1. Formueshmëri dhe saldueshmëri e mirë.

2. Intensitet i lartë.

3. Përdorshmëri e mirë dhe veçori të shkëlqyera të ndërfaqes.

4. Lehtë për t'u përpunuar, e lehtë për t'u veshur.

5. Rezistencë e mirë korrozioni dhe rezistencë ndaj oksidimit. Aplikimet kryesore: Pajisjet e aviacionit, kamionët, ndërtesat e kullave, anijet, tubacionet dhe aplikime të tjera në ndërtesa që kërkojnë forcë, saldim dhe rezistencë ndaj korrozionit.

10

Fushat e aplikimit

1. Hapësira ajrore: lëkura e avionit, korniza e gypit, pllaka e brendshme e murit, rotori, helika, rezervuari i karburantit, pajisjet e uljes, etj.

2. Transporti: makinat e metrosë, aksesorët, dyert, dritaret, shinat, muret e makinave, rrotat, pjesët e motorit, etj.

3. Fusha e ndertimit: Punimi i dyerve dhe dritareve, mure perde, pllaka alumini etj.

4. pajisje elektronike: përdoret në të gjitha llojet e autobusëve, telit, përcjellësit, komponentëve elektrikë, frigoriferit, ajrit të kondicionuar, kabllove dhe fushave të tjera. 5, paketimi: përdoret për pije, ushqim, kozmetikë, mjekësi, cigare, produkte industriale dhe paketime të tjera.

23

HETIM

Kategoritë e nxehta