Të gjitha kategoritë
Spirale dhe petë alumini

Shtëpi> Produkte > Spirale dhe petë alumini

spirale alumini 1100 h14 h24

207
208
209
8
Gama e specifikimeve

1100 është alumini i pastër industrial, përmbajtja e aluminit (fraksioni masiv) është 99.00%, nuk mund të forcohet me trajtimin e nxehtësisë. Me rezistencë të lartë korrozioni, përçueshmëri elektrike dhe përçueshmëri termike, dendësia e saj është e vogël, plasticitet i mirë, përmes përpunimit me presion mund të prodhojë të gjitha llojet e aluminit, por me forcë të ulët. Karakteristikat e tjera të procesit janë në thelb të njëjta me 1050A.

6

Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:Hengjia
Numri Modeli:1100
Temper:O, H12, H22, H14, H24, H18, H26, H112
Trashësia:0.3mm-8mm
Gjerësia:30mm-2600 mm
Sasia minimale Rendit:50 kg ose me porosi
Çmimi:Bisedime
Details paketimit:Paketim standard i denjë për detin
Koha për dorëzim:7-15 ditë
Standard:GB/T3190-2008,GB/T3880-2006,ASTM B209,JIS H4000-2006,etc
Aftësia furnizimit:10000 ton / muaj

 

Standard teknik
ElementetSiFeCuMnMgCrZnTiTë tjerëtAl
Përmbajtja (maksimumi)0.250.350.05-0.200.050.05--0.100.030.1599.0
Karakteristikave te produktit

Shirit alumini 1100 i përket serisë së pllakave të aluminit të pastër, forca e tij është relativisht e ulët, ka duktilitet të shkëlqyeshëm, formueshmëri, saldim dhe rezistencë ndaj korrozionit; Pas anodizimit, rezistenca ndaj korrozionit mund të përmirësohet më tej dhe mund të arrihet një sipërfaqe e bukur. Por nuk mund të forcohet me trajtimin termik.

7

Fushat e aplikimit

1 .1100 përdoret zakonisht për kërkesat e performancës së mirë të përpunimit të formimit, rezistencës së lartë ndaj korrozionit, nuk kanë nevojë për forcë të lartë, siç janë pajisjet e trajtimit dhe magazinimit të ushqimit dhe kimikateve, produkteve të llamarinës, me mallra tërheqëse që përpunojnë pajisje të zbrazëta, çelësa të kombinimit të saldimit, reflektor, pllakë emri, etj. 2.1100 shiriti alumini përdoret përgjithësisht në enë kuzhine, lavaman për ngrohje, tapa shishesh, pllaka printimi, materiale ndërtimi, komponentë shkëmbyes nxehtësie dhe mund të përdoret gjithashtu si produkte stampimi të thellë. Përdoret gjerësisht në fusha të ndryshme nga enët e gatimit deri te pajisjet industriale.

6

HETIM

Kategoritë e nxehta