Të gjitha kategoritë
Bobina e fletës së veshjes së aluminit

Shtëpi> Produkte > Bobina e fletës së veshjes së aluminit

4343/3003/4343 perde me flete alumini me veshje

未命名-9
未命名-7
未命名-8
3
Gama e specifikimeve

4343/3003/4343 është një lloj petë e përbërë nga aliazh alumini me tre shtresa, i cili është materiali më i përdorur për transferimin e nxehtësisë alumini. Është materiali bazë për përgatitjen e radiatorit të motorit të automobilave, kondensatorit të ajrit të kondicionuar, intercooler dhe shkëmbyesve të tjerë të nxehtësisë. Aliazhi i jashtëm 4343 subeutektik alumin-silikon është materiali ngjitës që lidh tubin e lëngut me finën e nxehtësisë, ndërsa aliazhi i brendshëm 3003 alumin-mangan është pjesa mbajtëse e pendës së nxehtësisë.

5

Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:Hengjia
Numri Modeli:4343/3003/4343
Temper:O, H14, H16, H18, H22, H24, etj
Trashësia:0.07-0.6mm
Gjatesia:1.0 ~ 40mm
Gjerësia:16 ~ 1250mm
Koha për dorëzim:Ditë 7
MOQ:50kg
Standard teknik
Fletë/Rrip i veshur alumini për transferimin e nxehtësisë
Aliazh materialeMateriali kryesor3003, 3003+1%Zn, 3003+1.5%Zn, 3003+1.5%Zn+Zr, 3003+0.5%Cu, 3005, tc
Materiali i veshjes4343, 4343 + 1% Zn, 4045, 4045 + 1% Zn, 4004, 7072, 5005, etj
Niveli i veshur4 ~ 18% (± 1.5%)
kalitO, H14, H16, H18, H22, H24, etj
MasatSi në fletën e specifikimeve të mëposhtme, ose të bëra sipas kërkesës
TipiFletë, mbështjellje, shirit
Forca elastikNë varësi të temperamentit, 95Mpa~235Mpa
Fuqia e fitimitNë varësi të temperamentit, 35Mpa~160Mpa
zgjatimNë varësi të temperamentit, 1%~15%
Aplikimi kryesorShkëmbyesi i nxehtësisë, radiator automatik, ftohës i ajrit të ngarkuar, avullues, kondensator,
fin alumini, pllakë kokë, tub/tub i salduar HF, etj
Karakteristikave te produktit

Me zhvillimin e ekonomisë së tregut dhe përparimin e vazhdueshëm të shkencës dhe teknologjisë, materiali i fijeve të aluminit të shkëmbyesit të nxehtësisë së termocentralit ndryshohet gradualisht nga folia origjinale e aluminit dhe saldimi në materialin e ri të përbërë nga aliazh alumini, i cili ka performancë më të mirë saldimi. Përparësitë e forcës më të lartë të pendës dhe shkëmbyesit më të qëndrueshëm të nxehtësisë në temperaturë të lartë. Rrip i ri kompozit alumini 4343/3003/4343, mbulesë buke e dyfishtë aliazh 4343 për lëkurën, aliazh i ri 3003 për bërthamën.

7

Fushat e aplikimit

Kompozitat e aliazhit të aluminit 4343A/3003/4343A përdoren gjerësisht në prodhimin e shkëmbyesve të ndryshëm të nxehtësisë prej alumini të brumosur. Produktet specifike përfshijnë rezervuarin e ujit me materialin e pllakës kryesore, rezervuarin e ujit me material tub saldimi me frekuencë të lartë, rezervuarin e ujit me material fin, kondensatorin me material fin.

Materiali i pllakës kryesore të kondensatorit, materiali i pllakës së avullimit, materiali i fletës së avullimit, materiali i pendës së interftohësit, materiali i pllakës kryesore të ndërftohësit, Materiali i fletës së vajit për ftohësit, materiali i fijeve për ftohësit e vajit, materiali fin për ftohjen e ajrit, materiali fletë për brazimin me vakum, fin për brazimin me vakum .

6

HETIM

Kategoritë e nxehta