Të gjitha kategoritë
Fletë me damë alumini

Shtëpi> Produkte > Fletë me damë alumini

Fletë alumini me kuadrate 6061 T6

800.1
800.2
800.3
999
Gama e specifikimeve

Prezantimi i pllakës së aluminit me model 6061 T6

Pllaka alumini me model 6061 përpunohet nga pllaka alumini 6061 si pllakë bazë. I përket lidhjes Al-Mg-Si, e cila ka forcë mesatare, rezistencë të mirë ndaj korrozionit, saldim dhe efekt të mirë oksidimi.

1677477748625694

Vendi i origjinës:Kinë
Brand Name:Hengjia
Numri Modeli:6061
Temper:T6
Trashësia:0.8-8.0mm
Gjerësia:100-1850mm
Sasia minimale Rendit:50 kg ose me porosi
Çmimi:Bisedime
Details paketimit:Paketim standard i denjë për detin
Koha për dorëzim:7-15 ditë
Standard:GB/T3190-2008,GB/T3880-2006,ASTM B209,JIS H4000-2006,etc
Aftësia furnizimit:10000 ton / muaj
Standard teknik
AliazhkalitTrashësia (mmgjerësi (mmgjatësia (mm)Aplikacion
6061 t6 çarçaf aluminiT60.8-8.0100-1850500-16000· Magazinim i ftohtë kundër rrëshqitjes, dysheme dhe karrocë ·

5052 modeli standard pjatë alumini është një lloj i përdorur për të bërë dysheme mekanike, mund të përdoret në ndërtimin e shkallëve mekanike dhe disa industri anijesh, është një pllakë hekuri ndërtimi relativisht i fortë. Pllaka e modelit përdoret gjithashtu më shumë në industrinë e transportit, aktualisht përdoret më gjerësisht. Pllaka model është bërë prej metali të përbërë, kështu që aftësia për t'i rezistuar korrozionit është shumë e fortë, dhe jo e lehtë për deformim, ekziston një aftësi e mirë kundër rrëshqitjes, vendi më i lehtë për t'u rrëshqitur do të përdorë pjatë model.

1678425613935620

Karakteristikave te produktit

Përparësitë e prodhimit të pllakave të aluminit të modelit Hengjia Aluminum 6061 T6:

Përgjigje: Ka rezistencë të mirë korrozioni dhe rezistencë ndaj ndryshkut.

B: Ka fortësi të lartë dhe kapacitet të caktuar mbajtës.

C: Ka një efekt të mirë kundër rrëshqitjes dhe është i lirë.

D: Cilësia e shkëlqyer e produktit e bën pjatën e aluminit të modeluar të Hengjia Aluminum të popullarizuar në tregjet vendase dhe të huaja

Fushat e aplikimit

Aplikimi i pllakës së aluminit me model 6061 T6:

1. Pllaka alumini me model 6061 T6 përdoret gjerësisht në ndërtimin e anijeve, kaldaja, automobila, traktorë, makina hekurudhore dhe industri ndërtimi;

2. Për shkak të skajit të spikatur në sipërfaqen e saj, pllaka dekorative e aluminit mund të përdoret si dysheme, shkallë shkallë pune, pedale e kornizës së punës, kuvertë anijeje, pllakë e poshtme e makinës, etj.;

3. Pllaka alumini me model 6061 T6 përdoret për pedalet e vendkalimeve dhe shkallët e punishteve, pajisjeve të mëdha ose anijeve. Është një pjatë çeliku me formë diamanti ose model në formë thjerrëze e shtypur në sipërfaqe.

1678425546669997

HETIM

Kategoritë e nxehta